Aranytömb: Nem a gazdagságra, hanem a világ teljességére utaló szimbólum. Erővel ajándékoz meg, és összeköt bennünket az Univerzummal.
Akvamarin: A lelki nyugalom köve, ellazít, oldja a stresszt, hatására testünket-lelkünket átjárja a béke.
Bab: A jó termés, a termékenység és a gazdagság szimbóluma. Az indiai szerencsebab-amulett a gonosz varázslatok, az átkok ellen védi az embert.
Bagoly: Az éjszakai madárnak nagy varázserőt tulajdonítanak. A bölcsesség istennője, aki segít elmélyíteni és hasznosítani a megszerzett tudást.
Béka: Az ókori Egyiptomban a béka-amuletteket fontos talizmánként tartották számon. Manapság függőként vagy bross alakjában viselhetjük a szív felett az állat alakját, amely megóv bennünket a barátokkal való szembekerüléstől.
Borostyán: Az igaz szerelem és a barátság jelképe.
Csiga: Az idők spiráljához hasonlatos háza az állandó megújulást testesíti meg.
Csillag: Mind a sütemény, mind a karácsonyfa tetején a három bölcset jelképezi, akiket csillag vezetett el Betlehembe.
Dió: Az élet két oldalát jelenti: az elrejtett sötétet, amit a dió belseje jelez, valamint a vidám csillogót, a külsőt.
Elefánt: Ázsiában az ész, a bölcsesség és az írástudók jelképe. Csak akkor hoz szerencsét, ha görbe ormánya hozzáér a homlokához. A lefelé lógó ormány viszont megakadályozza, hogy szerencsénk legyen.
Galamb: A szelídség, a gyengédség és a szeretet jelképe. Véd a tűztől, a villámlástól és a szeretet nélküli élettől.
Gránát: Az együttérzés köve, lojális érzelmeket kelt.
Gyöngy: Óv az ártó szellemektől, a betegségtől, és szerelmet hoz.
Fagyöngy: Ősapáink csodálattal tekintettek a fagyöngyre, mert nem a földből nőtt ki, hanem a fából. Ma a béke jelképe, mely barátságot, megbékülést hoz, és távol tartja a negatív erőket.
Hal: Abszolút szerencseszimbólum, főleg az év végén van nagy keletje, talán azért, mert a halak gyorsan, és irányt nem tévesztve úsznak előre. A szerencsehozó halat karácsonykor a fejétől a farkáig el kell fogyasztani.
Hematit: A fényes, feketén csillogó kőről azt állítják, hogy segít, ha feszültek vagyunk, vagy épp kedvetlennek és bátortalannak érezzük magunkat. Különösen hatásosan óv a felesleges tevékenységektől. Nem utolsó sorban pedig vigyáz ránk, ha gyengék, kiszolgáltatottak vagyunk, és a fontos döntéseknél a jó irányba terel.
Holdsarló: A Holdistennő védelmét jelenti, minden anyára és gyermekre vigyáz.
Horgony: Biztonságot, tartást ad, a bizalom jelképe.
Kakas: Véd minket a rémálmoktól, elhozza a fényt, az új nap, a szebb jövő kezdetét, de erotikus hatása is van.
Katicabogár: A kis fekete pettyes bogarat a középkorban Szűz Máriának szentelték. Azóta szerencsehozó szimbólummá, és termékenységi talizmánná vált.
Kerék: A forgás és a dinamika jelképe, a kötöttségektől mentes életet sugallja. Ha az ember a kerék jelképét hordja magánál, akkor az egyiptomi Napisten védelmét élvezheti.
Kígyó: Ereje az átváltozó képességében rejlik. A gyógyítással, a hosszú élettel és a halhatatlansággal hozzák kapcsolatba.
Kocka: A négyzet háromdimenziós megjelenítése, a biztos kötelék és a tartósság jelképe.
Lencseleves: Klasszikus szilveszteresti étel, gazdagságot és áldást hoz annak, aki elfogyasztja.
Létra: Az ég és a föld közötti kapcsolatot szimbolizálja, vagyis annak a lehetőségét, hogy az égig emelkedjünk, ha akarunk - például a karrierünkben.
Lóhere: A négylevelű lóhere annyira ritka, hogy ősidők óta hamisítatlan szerencsehozónak számít. A növény az erőt, az életteliséget, a gyarapodást sugallja. Pontos jelentése: remény, bizalom, szerelem és szerencse.
Madártoll: A könnyedség jelképe, az egyenességet és a szabályoknak megfelelő világrendet szimbolizálja
Malac: A termékenység, a jólét, a gazdaság szimbóluma.
Méhecske: Stabillá teszi az életünket, a szorgalmat jelképezi, közeli összefüggésben áll a karrier-létrán való feljebbjutással.
Mérleg: Az igazság és a diplomatikus viselkedés jelképe. Számtalan kultúrában a jog, az igazságszolgáltatás szimbóluma is.
Nevető Buddha: A vidámság, az életöröm megtestesítője.
Patkó: elsődleges feladata, hogy vigyázzon a házra. A patkó mindkét végének az ég felé kell néznie, és ha az U-alak hordóra emlékeztet, akkor magába zárja a szerencsét.
Pók: Azt jelenti, hogy pénz áll a házhoz
Sárkány: A bátorság, a biztonság és a megfontoltság jelképe, birtoklóját misztikus, gyógyító erőhöz, és magasabb szellemiséghez juttatja.
Skarabeusz: az ókori Egyiptom gyógyító bogara, magát az életet, a teremtést, a nemzést, a bölcsességet, a megújulást, a feltámadást, a halhatatlanságot jelenti.
Sólyom: A sérthetetlenség, a józanság és a komolyság szimbóluma. Aki birtokolja, arra számíthatnak a többiek, az illető jó híre sokat nyom a latban.
Szív: A lángoló szerelem jelképe, védelmet nyújt a gonosz tekintetekkel szemben, és a valakihez tartozást jelzi. |